№2 орта мектеп

2 орта мектеп

27.01.2012 16:

Мекеме туралы мәлімет

 

Алматы облысы

 Іле ауданы Екпінді ауылы

 Шевченко көшесі № 3

 №2 орта мектебі мектепке дейінгі  шағын орталығымен МКМ

    Электронды адрес: Alm.ili.school2 @mail.ru

                            Байланыс телефоны: 872752 57-0-78

 

 Мектептің төлқұжаты:

Мектептің салынған жылы: 1976 ж

  Жалпы алаңы : 2644,2 кв.м

  Мұғалімдер саны: 72

  Жоғары санатты мұғалім саны -4

 Бірінші санатты мұғалім саны -20

  Екінші санатты мұғалім саны -26

 Жас мамандар-10

 Класс комплект саны-36

 Оқушы саны: 871

21

 

 

Мақала авторы:2 орта мектеп

 

Мектеп 1976 жылы Екпінді ауылының №2 орта мектебі болып ашылған. Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» заңның 31-шы бабының 2-ші тармағына және «Мемлекеттік мүлік туралы» заңның 125-ші бабы 1-ші тармағына сәйкес Іле аудандық әкімдігінің 30 сәуір 2013 жылғы № 4-819 қаулысы негізінде мектеп атауы- Екпінді ауылы №2 орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен Мемлекеттік коммуналдық  мекемесі болып өзгертілді.

1976 жылдан бері басқарған мектеп басшылары:

1. Еспаев Нұрхадыр Мырзабекұлы 1976 - 1980 жж

2. Қамаубаев Болат Сейсембайұлы 1980 - 1987 жж

3. Калибекова Сәуле Каппаровна 1987 -1989 жж

4. Қамаубаев Болат Сейсембайұлы 1990 - 1995 жж

5. Абдукаримов Кеңес Абдукаримович 1995 - 1996 жж

6. Маулетова Заида Халитовна 1996 - 1997 жж

7. Аубакиров Құдайберген Баукеевич 1997 - 2000 жж

8. Жармағанбетов Совет Жармағанбетович 2000 - 2001 жж

9. Жылысова Толғанай Есенгельдиевна 2001 - 2008 жж

10. Оспанов Серік Әлібекұлы 2008 жылдан осы кезеңге дейін мектеп басшысы.

 

 

Мектеп Мемлекеттік коммуналдық мекеме, ауылдық мектепке жатады. Мектепте 871 оқушы дәріс алады, сыныптар саны: 36.

орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығы МКМ штаттық кестесі

   Қызмет атаулары

Саны

1

Директор

1

2

Директордың оқу  ісі  жөніндегі орынбасары

2

3

Директордың  тәрбие жұмысы  жөніндегі орынбасары

2

4

Директордың шаруашылық жұмысы жөніндегі орынбасары

1

5

Педагог - психолог

2

6

АӘД пәнініңұйымдастырушы-оқытушысы

1

7

Іс жүргізуші

1

8

Кітапхана меңгерушісі

1

9

Бас есепші

0

10

Есепші

0

11

Мед бике

2

12

Хатшы

1

13

Лаборант

1

14

Қызмет көрсету жұмысшылары

1,5

15

Күзетші

3

16

Кіші қызметкерлер

7

17

Вахтер

2

 

  Барлығы

28,5

 

1. Мектеп әкімшілігі мүшелерінің міндеттерін бөлу туралы

1.1.  Мектеп төрағасы- Оспанов .А.

1.2.   Педагогикалық кеңеске басшылық

1.3.   Материалдық базаны сақтау

1.4.    Финанс, қаржы жұмыстарын қадағалау

1.5.   Базалық шаруашылықтармен жұмыс

1.6.   Мұғалімдермен келісім шарт құру

1.7.   Мектепішілік бақылау, басшылық жоспар

1.8.   Мамандар қабылдау

1.9.   Дирекция кеңесіне, отырысына басшылық

1.10. Бұйрық кітапшаларын жүргізуді қадағалау

1.11   Комплексті оқу-тәрбие жоспары

1.12. АӘД, құқық пәндерінің оқытылуы

1.13.   Міндетті оқуға қамту

1.14. Іс-құжаттардың жүргізілуіне басшылық жасау

1.15. Дарынды балалармен жұмыс

1.16. Кәсіптік байқаулар, конкурстардың жүргізілуіне басшылық

1.17. Инновациялық процестерді енгізуге басшылық

1.18. Безендіру жұмыстарына басшылық жасау

1.19. Аттестация

1.20. Мектептің сангигиеналық жағдайы, материалдық қорын сақтау

1.21. ҚР Ата Заңы, Білім туралы заңның орындалуына басшылық

1.22. « Болашақ» жасөспірімдер бірлестік жұмысы

1.23.   Ата-аналармен жұмыс

2.Мектеп төрағасының оқу ісі жөніндегі орынбасары- Бейсенбекова н.К

2.1 Оқу тәрбие жұмысына басшылық

2.2. Әдістемелік кеңес жұмысына басшылық

2.3. Оқу тәрбие жұмысының орындалуы

2.4. Озат тәжірибе мектебі

2 .5 ҰБТ-ға дайындық

2.6 Тарификация

2.7. Оқу бағдарламасының орындалуы,оқушылар үлгерімінің мониторингісін жасау

2.8.Дарынды балалармен жұмыс

2.9. Әдістемелік бірлестігінің жұмысы

2.10. Дәптер тексерілуі(қазақ тілі ,орыс тілі,ағылшын тілі, математика, физика, химия)

2.11. Ауыстырмалы сағат және өтілмеген сабақтарды тексеру, еңбек табелі

2.12. 5-11 сынып журналдарының жүргізілуі , оқу бағдарламасының орындалуы

2.13. Мемлекеттік статистикалық есеп

2.14. Қазақ тілі, орыс тілі,ағылшын тілі ,география, ,тарих, химия,биология

     пәндерінің оқытылуы

2.15. Аттестация

2.16. Мұғалімдер білімін жетілдіру

2.17. Жас мұғалімдермен жұмыс

2.18. Мектепішілік пәндік бақылау

2.19. Диагностикалық жұмыс, рейтинг

2.20 Факультатив сабақтарының жүргізілуі

3 .Мектеп төрағасының оқу ісі жөніндегі орынбасары- Сабырбаев Б

3.1. Оқу тәрбие жұмысының орындалуы

3.2. Міндетті оқуға қамту

3.3. Оқу бағдарламасының орындалуы, оқушылар үлгерімінің мониторингісін жасау

3.4  Емтихан жұмыстары,

3.5. Сабақ кестесі

3.6 Аттестат, куәліктің толтырылуы

3.7. Бастауыш сыныптарының журналдарының жүргізілуі, оқу бағдарламаларының  

 орындалуы

3.8. Математика, информатика, физика, сызу,бейнелеу өнері, дене тәрбиесі, еңбек, бастауыш сынып оқытылуы

3.9. Оқушылардың бұйрық кітапшасы мен алфавиттік кітапша және мектепке қабылдау

журналдары

3.10. Мектепішілік пәндік бақылау

3.11. Диагностикалық жұмыс, рейтинг

3.12 Бейінді оқыту

3.13. Практикалық, лабораториялық сабақтар

3.14.  Дәптер тексеру (химия,биология, бастауыш сыныптар)

4. Тәрбие ісінің меңгерушісі- Есимханова А.Ш

4.1. Сынып жетекшілерінің жұмысы

4.2. Оқушылардың өзін-өзі басқару комитетіне басшылық

4.3. 1-11 қазақ сыныптардың күнделіктерінің тексерілуін қадағалау

4.4.Ата-аналар комитетінің жұмысы

4.5. Оқушылар тәртібі

4.6. Жартылай, толық жетім, жағдайы төмен отбасының балаларымен жүргізілетін

         жұмыстары

4.7. Оқушылардың мектеп формасы

4.8. Оқушылар экскурсиясы, техникалық қауіпсіздік ережесі

4.9. Ұстаздар кезекшілігін ұйымдастыру

4.10.Қоғамдық ұйымдармен жұмыс

4.11.Дискотека, сенбілік саяхаттар

4.12. Іс-құжаттарының жүргізілуі

4.13. Аудандық білім басқармасы және басқа жоғары ұйымдарға есептер, мәліметтер    

         өткізу

4.14. Балалар құқығы туралы конвенцияның орындалуын қадағалау

4.15. Өнер бәйге, байқау, конкурс, көрмелердің өткізілуіне жауапты

4.16 Оқушыларды ыстық тамақпен қамтамасыз ету жұмысы

4.17. «Жас Ұлан» бірлестігінің жұмысы, «Рухани уыз», «Денсаулық», Құқықтық тәрбие

     бағдарламасын іске асыру

4.18 Патриоттық тәрбие бойынша   іс шаралар ұйымдастыру

5. Тәрбие ісінің меңгерушісі- Топетова Г

5.1. Сынып жетекшілерінің жұмысы

5.2. Оқушылар денсаулығы, денсаулық парағының толтырылуы

5.3. Даталы күндерге мәдени шаралар ұйымдастыру

5.4.Үйірме жұмыстарын қадағалау

5.5. Ән-күй пәнінің жүргізілуі

5.6.Кітапхана жұмысы

5.7. «Жас Ұлан» бірлестігінің жұмысы, «Рухани уыз», «Денсаулық», Құқықтық тәрбие

     бағдарламасын іске асыру

5.8. Тәрбие жұмысына байланысты: рейтинг, диагностика,мониторинг жүргізу

5.9. Даталы мерекелер, жылдарға көрме, жұмыс жоспарларын жасау

5.10. Оқушылардың жазғы демалысын ұйымдастыру

5.11. Оқушылардың еңбекке орналасуы

5.12 Оқушыларды ыстық тамақпен қамтамасыз ету жұмысы

5.13   Іс-құжаттарының жүргізілуі

5.14. Аудандық білім басқармасы және басқа жоғары ұйымдарға есептер, мәліметтер    

         өткізу

5.15   Дискотека, сенбілік саяхаттар

5.16.Қоғамдық ұйымдармен жұмыс

5.17 Патриоттық тәрбие бойынша   іс шаралар ұйымдастыру

5.18. 1-11 қазақ сыныптардың күнделіктерінің тексерілуін қадағалау

6. Психологтың міндеттері - Арипбаева М.С.

6.1.Оқушылардың әлеуметтік және психологиялық дамуына қолайлы (ыңғайлы) жағдай туғызу

6.2. Оқушылардың псиологиялық мінез құлқын зерттеу

6.3.Оқушыларға стат карта, психологиялық мінездеме жазу

6.4.Оқушылардың табиғи дарыны және жүре біткен қабілетін ары қарай дамытуға қолайлы жағдай жасау

6.5.Ата-ана, қоғамдық ұйымдармен байланыста болу

6.6. Әр оқушыға психологиялық мінездеме беру

6.7. Қиын балаларды есепке алып, олармен жұмыс істеу

6.8. Көп балалы, жетім, жартылай жетім балалардың құқығын қорғау, оларға рухани көмек көрсету

6.9. Оқушылардың жас ерекшеліктері мен даму ерекшеліктерін ескеріп, олардың даму кезеңдеріне сай жоспар құру, коррекциялық бағдарлама құру

6.10. Оқушылардың психофизиологиялық дамуындағы жетіспеушілік жақтарын ашу. Ондай оқушылармен лайықты іс-шаралар жоспарын құру

6.11. Оқушылардың психологиялық мінездемесін құруды ұстаздарға практикалық көмек беру

6.12.Қажетті жағдайда іс-құжаттарын жүргізу

6.13. Өзін-өзі тану пәнінің   оқытылуы

7. Медбикенің міндеттері –  Баудегулова Д.Қ.

7.1. Мектепалды даярлық тобының және жаңа келген оқушыны медициналық тексеруден өткізу

7.2. Уақытында оқушыларға прививка жасау

7.3.Оқушыларға дәрігерге дейінгі медициналық көмек көрсету

7.4. «Д» учеттағы оқушыларды жылына 2 рет тексеруден өткізу

7.5. Мектеп тазалығын тексеру

7.6.Оқушылардың тазалығын қадағалау

7.7.Оқушылар арасында медициналық насихат жүргізу

7.8. Салауатты өмір салтын оқушылар арасында насихаттау

7.9. Жасөспірімдер мен қыздар арасында гигиена сақтау жайлы әңгімелер өткізу

7.10.Мектептің жылу тәртібін қадағалау

7.11. Асханада оқушылардың жүйелі түрде тамақтануын қадағалау

7.12. Әр оқу жылында оқушыларды дәрігерлік байқаудан өткізу

7.13. Әр оқу жылында мұғалімдерді, тех. Персоналды дәрігерлік байқаудан өтуін қадағалау

7.14. Жыл сайын оқушыларды военкоматқа даярлау

8.Алғашқы әскери дайындық- Жармағанбетов Ғ

8.1.Дене тәрбиесі, алғашқы әскерни дайындық, дене тәрбиесі қауіпсіздігі, азаматтық қорғаныс пәндерінің оқытылуы, жұмыс шараларының жүргізілуі

8.2.Мектеп қызметкерлері мен жоғары сынып оқушылары арасында мектеп бойынша әскери міндеттілерді есепке алу

8.3. Аудандық білім басқармасы мен комиссариатқа есеп беру

8.4. АӘД кабинеті мен « Жас ұлан» бұрышының жабдықталуы

8.5. Материалдық-техникалық базаны нығайту

8.6.Мектептегі әскери-патриоттық тәрбиенің берілуі

8.7. Нормативтік құжаттармен жұмыс

8.8. Жылдық, айлық жоспардың орындалуы

8.9. Оқушылар өмір қауіпсіздігін, ережелерін сақтау

9. Мектеп кітапханашысының міндеті –Валиева

9.1. Мектеп кітапханашысы өзінің жұмысын ҚР-ның Президентінің жекебасқару мемлекетінің шешімдерімен сәйкес келтіру керек

9.2. Жылдық жоспарды жасау, өз уақытында жүзеге асыру

9.3. Мұғалімдер мен оқушылар арасында кітап оқуды ұйымдастыру, насихаттау

9.4. Кітап көрмесі, даталы мерекелерге бұрыштар,библиографиялық шолу жасау

9.5.Кітап қорымен жұмыс.Ескірген кітаптарды қордан шығару, жаңа кітаптарды есепке алу, статистикалық есеп жүргізу

9.6. Кітаптардың сақталуына, өрт қауіпсіздігін сақтауғаміндетті

9.7. «Рухани уыз» бағдарламасын жүзеге асыру

9.8.Тоқсан сайын оқулықтың ұсталуына рейд ұйымдастыру

9.9. Оқырмандар мәслихаты, кездесу, кештер, жиындар өткізу

10 Іс-жүргізуші –Жүнісова Н

10.1.Өз жұмысын ҚР-ның Президентінің жеке басқару мемлекетінің шешімдеріне орындау мақсатында жүргізіледі

10.2. Оқушылар қозғалысының есебін жүргізу, бұйрықты уақтылы тіркеу

10.3.Кадрлардың іс-қағаздарын жүргізу

10.4.Алфавиттік кітапты жүргізу

10.5. Оқушылардың келуі, кетуі туралы журнал жүргізу

10.6.Кіріс және шығыс журналы

10.7.Шағым ,арыздарды тіркеу кітапшасы

10.8.Телефонограмма есебінің журналы

10.9.Мектеп оқушылары мен мұғалімдердің жеке іс-қағаздарын жүргізілуін қадағалау

10.10.Еңбек кітапшаларын тіркеу

11. Педагогикалық кеңес хатшысының міндеттері: Алданиязова М

11.1.Кеңес хаттамасын жүргізу

11.2. Баяндама, хабарламашылардың өз уақытында материалды дайындау, жинақтау

11.3. Әр отырыста алдыңғы отырыстардың шешімдерінің орындалуын қадағалап, баяндап отыру

11.4. Педагогикалық кеңестің шешімдері орындалмаған жағдайда мектеп төрағасына шара беруді хабарлау

12. Мектеп төрағасының шаруашылық жөніндегі орынбасарының міндеттері- Жумадилов С.

12.1. Мектеп тазалығы

12.2. Инвентарь мүліктердің сақталуы

12.3.Мектеп ішінің, ауласының тазалығы

12.4.Шаруашылық қызметкерлерінің жұмыс тәртібін қадағалау

12.5.Материалдық-техникалық базаны нығайту, сақталу есебін жүргізу

13. Бөлініп берген міндеттер бойынша жұмыс жүргізу, қажетті құжаттар дайындау және жауапкершілікпен атқару қатаң ескертілсін.

13.1 Бөлінген міндеттер бойынша жұмыс жоспарын жасау, рейтигг. диагостика, мониторинг жүргізу жауапты адамдарға бекітіліп

міндеттелсін

13.2.Бөлінген міндеттер орындалмаған жағдайда еңбек туралы Заңына сәйкес шара қолданып, атқарылып отырған қызметтен

төмендетілетіні ескертіледі

14. Сынып жетекшілерінің міндеттері:

14.1. Сынып жетекшісі оқушылардың құқығына, еркіндігіне, олардың денсаулығына және өмір қауіпсіздігіне оқу уақытында жауапты

14.2.Оқушылардың сабаққа қатысуына жауапты, оқушы екі күннен артық келмеген жағдайда, оны мектепке тартуға тиіс,уақтылы мектеп әкімшілігіне хабарлау

14.3. Сынып оқушыларының ерекшелігін, әдептерін,мінезін танып алып, тәрбие жоспарын жасайды, оқушылардың өсіп-өнуіне, мінезінің жақсаруына өзінің ықпалын тигізу

14.4.Әрбір оқушыға шағын ортада моральдық, психологиялық жағдай жасалуы қажет, қиын және жетім балалардың сабаққа қатысуын және үлгерімін жақсарту

14.5.Мектеп әкімшілігімен, дәрігермен бірігіп, оқушының денсаулығына, үлгеріміне ықпал етеді

14.6. Ата-аналар және ата-аналардың орнын басатын адамдармен тығыз байланыста болуы, бірге жұмыс жасай отыра,оқушыларға бірыңғай талапты сақтауға үйрету

14.7.Оқушыға деген бірыңғай талап пен мектеп, жанұяның талаптарын тең қою

14.8.Сынып бойынша сынып оқушыларының үлгерімін сабаққа қатысуын , сыныптағы жағдайды бақылап, күнделікті толтыруды қадағалап, мектеп әкімшілігіне ақпарат беру

14.9. Оқушылардың мектепте өтетін іс-шараларға, қоғамдық жұмыстарға қатыстыру

14.10.Тәрбие саласының диагностика, рейтинг, мониторингісін тоқсан сайын жүргізу

0 "В" қазақ сыныбы   -Авдалова Камилла

0 "А" қазақ сыныбы - Есенова Фатима

0 "Б" орыс сыныбы-       Алиева Маржан                                           

0 "Ә" қазақ сыныбы – Карекеева Бибиажар

1 "В" қазақ сыныбы – Карамуратова Бакыт

1 "Б"  орыс сыныбы – Калиева Кульсара

1 "Ә" қазақ сыныбы – Калменова Гулзира

1 "А" қазақ сыныбы- Турсынбекова Балжан

2 "Б" орыс сыныбы – Ерназарова Марзия

2 "А" қазақ сыныбы – Ахбаева Улбала

2 "В" қазақ  сыныбы – Жумабаева Тазагуль

2 "Ә" қазақ сыныбы - Елтезерова Орынгүл

3 " А" қазақ сыныбы – Байманова Аманукль

3 "Ә" қазақ сыныбы- Валиева Мадина

3  "Б" қазақ сыныбы- Мурадова Фарида

3 "В" қазақ  сыныбы – Сагинова Базар

4 "Ә" қазақ сыныбы – Абдиева Багила

4 "А" қазақ сыныбы- Абыханова Рысжан

4 "Б" орыс сыныбы – Шаповалова Светлана

4 "В" қазақ сыныбы – Оспанова Улмекен

5 "А" қазақ сыныбы- Жусупова Агнур

5 "Ә" қазақ сыныбы – Нуржанов Самат

5 "Б" орыс сыныбы – Онгарбаева Айжан

6 "А" қазақ сыныбы- Айтбай Ферзана

6 "Б" орыс сыныбы – Мадетова Хелья

6 "Ә" қазақ сыныбы – Уразымбетова Жадыра

6 "В" қазақ сыныбы- Уразымбетова Жадыра

7 "Б" орыс сыныбы – Бисариева Баян

7 "А" қазақ сыныбы – Алданиязова Мариямкул

7 "Ә" қазақ сыныбы- Мамбеткаримова Амина

8 "Б" орыс сыныбы – Галимуллина Марал

8 "А" қазақ сыныбы – Бөксебаева Алтын

8 "Ә" қазақ  сыныбы – Абулхаирова Райхан

9 "Ә" қазақ сыныбы –Айтбай Ф.К

9 "Б" орыс сыныбы- Кармысова Алмагуль

9 "А" қазақ сыныбы-  Нурбекова Гуляим

10  "А" қазақ сыныбы- Орынбаева Гульмира

10 "Б" орыс сыныбы- Сатыпалдиева Гульшат

11 "Б" орыс сыныбы- Азимбаева Гульмира

11 "А" қазақ сыныбы- Козбакова Акалтын

Мемлекет есебінен қаржыландырылады.

 

оқушылар саны - 871

даярлық топ оқушылар саны - 107

сыныптар саны - 36

бастауыш сыныптар саны - 16

5 - 9 сыныптар саны - 16

10 - 11 сыныптар саны - 4

қазақ сыныптар саны - 25

орыс сыныптар саны - 11

Сабақтар сабақ кестесі бойынша екі ауысымда өтеді.

үйірмелер саны - 26 /27  сағат бөлінген.

    Общая численность учащихся
    2008-2009 уч год 2009-2010 уч год 2010-2011 уч год 2011-2012 уч год 2012-2013 уч год 2013-2014 уч год
Предшкольный класс   56 59 61 62 40 107
1 класс   37 39 73 74 107 112
2 класс   62 70 41 87 83 115
3 класс   60 62 82 48 96 91
4 класс   63 64 69 91 50 100
5 класс   46 44 66 68 90 55
6 класс   56 57 52 70 74 95
7 класс   54 55 58 55 69 81
8 класс   54 54 62 61 60 76
9 класс   69 60 58 62 62 69
10 класс   39 37 47 48 35 40
11 класс   24 13 34 92 38 35
               

Мектеп ғимараты 1976 жылы пайдалануға берілген.

Жалпы алаңы – 1,6708 шаршы метр,

1976 жылы салынған мектептің  жұмыс алаңы – 2644,2 шаршы метр.

Оқу кабинеттер саны - 36

Жалпы компьютерлер саны - 40.

Интерактивті тақта саны - 1.

Мұғалімдерге бөлінген компьютер саны  20.

Бір компьютерге шаққандағы оқушылар саны - 21.

2009 ж. дейін алынған компьютер саны  15.

2010 ж. алынған компьютер саны  3.

2011 ж. алынған компьютер саны  3.

2012 ж. алынған компьютер саны  13.

2013 ж. алынған компьютер саны  6.

№2 орта мектебі бойынша 2013-2014 оқу жылғы оқушылардың зерттеу жұмыстары мен шығармашылық жобаларының қорытындысы

«Зерде» оқушылардың зерттеу жұмыстарының мектепішілік іріктеу жарысы 2013 жылғы қазанның 22 күні ұйымдастырылды. 2013 жылғы қазанның 21 күнгі № 31 бұйрығы шығарылды. Оқушылардың ғылыми жобалары тыңдалып зерттеу жұмысының мақсаты дұрыс құрылғандығы, өзектілігі, ғылыми жаңалығының болуы, көрнекі құралдары мен қорытындысы шығарылған 2-7 сынып аралығында 15 жобаны аудандық кезеңге жіберілді.

Оқушының аты - жөні

Тақырып

Секция

Сынып

Оқыту тілі

Ғылыми жетекшісі

1

Алжанова Динара

Ағылшын және қазақ тіліндегі фразеологизмдерді салыстыра зерттеу

Ағылшын

7

Қазақ

Абулхайрова Р.Қ

2

Хусейни О, Нуриев Р

Казахская борзая тазы

Этноөлкетану

2

Орыс

Ерназарова М.М

3

Алипбаева Альбина

Халық ауыз әдебиетіндегі бата сөздердің түрлері

Қазақ тілі мен әдебиет

7

Қазақ

Мамбекаримова А.С

4

Жумағалиева Эленора

Халық ауыз әдебиетіндегі бесік жырының ерекшелігі

Қазақ тілі мен әдебиет

7

Қазақ

Мамбекаримова А.С

5

Қалдыбаев Дінмұхаммед

«Асық-қазақтың ұлттық ойыны»

Этноөлкетану

4

Қазақ

Абыханова Р.Н

6

Құрымбаева Мариям

Бесіктің құрылысы мен оның бала денсаулығына пайдасы

Этноөлкетану

3

Қазақ

Нұржанова .А.К

7

Алиасқар Нұрай

Жүзімнің барлық құпиялары мен сырлары

Биология

3

Қазақ

Байманова А.Ж

8

Ілияс Фараби

«Құрманғазы-халық кегін жоқтаған күйші, әрі өлең сөздің шебері»

Этноөлкетану

5

Қазақ

Нұрбекова Г.О

9

Диханбек Ақжүніс

Киіз үй және оның жасалу жолдары

Этноөлкетану

5

Қазақ

Қалменова Г.О

10

Сандибаева Айнұр, Абдулмутлапова Алия

Шұбаттың адам денсаулығына пайдасы

Валеология

2

Қазақ

Жумабаева Т.С

11

Кеулімжаева Эльдана, Полатова Балауса

Сүт тағамдары және оның жасалу жолдары

Валеология

2

Қазақ

Елтезерова О.И

12

Арабова Илдыз

Сырдария өзенінің гидроэкологиясы

Экология

7

Қазақ

Жусупова А.Ж

13

Сапарова Гүлдана

Газдалған сусын

Валеология

4

Қазақ

Абдиева Б.

14

Ақжолтаева Дариға

Солақайлар

Валеология

4

Қазақ

Оспанова Ұ.

15

Маратов Элдар

Болашақтың жиналмалы бесігі

Этномәдениеттану

4

Қазақ

Оспанова Ұ.

 

         Оқушылардың аудандық «Зерде» ғылыми зерттеу жобалар байқауының қорытындысы бойынша:

  • этномәдениеттану секциясы бойынша 7 сынып оқушысы Ильяс Фараби 1 орын, жетекшісі Нұрбекова Г. О.
  • валеология секциясы бойынша 4 сынып оқушысы Сапарова Гүлдана 2 орын, жетекшісі Абдиева Б.
  • экология секциясы бойынша 2 сынып оқушылары Сандибаева А. Және Абдулмутлапова Алия 2 орын, жетекшісі Жұмабаева Т.
  • қаза әдебиеті секциясы бойынша 7 сынып оқушысы Алипбаева Мадина 3 орын алды, жетекшісі Мамбеткаримова А.
  • қаза әдебиеті секциясы бойынша 7 сынып оқушысы Жумагалиева Элеанора 3 орын, жетекшісі Мамбеткаримова А.
  • этномәдениеттану секциясы бойынша 4 сынып оқушысы Қалдабаев Дінмұмамед 3 орын, жетекшісі Абыханова Р. Н.
  • этномәдениеттану секциясы бойынша Құрымбаева Мария 3 орын, жетекшісі Нұржанова А. К.
  • валеология секциясы бойынша 4 сынып оқушысы Ақжолтаева Дариға 3 орын, жетекшісі Оспанова Ұ. Ә.

         Аудандық «Зерде» оқушылардың зерттеу жұмыстары мен шығармашылық жоба байқауынан ғылыми жетекшісі Нұрбекова Гүләйім Орынбаевнаның 7 «А» сынып оқушысы Илияс Фараби «Этномәдениеттану» секциясы бойынша аудандық байқауда І орынғы ие болып, байқаудың ІІ облыстық кезеңіне жолдама алды. «Дарын» оқушылардың зерттеу жұмыстарының мектепішілік іріктеу жарысы №32 бұйрығы негізінде 2013 жылғы қазанның 23 күні ұйымдастырылды. Аудандық оқушылардың аудандық «Дарын» ғылыми жобалар байқауына жоба қатысты:

Оқушы аты-жөні

Зерттеу тақырыбы

Сынып

Оқу тілі

Секция

Ғылыми жетекшісі Аты-жөні

1

Кеңесбаева Әсемгүл

Ағылшын және қазақ тіліндегі мақал-мәтелдерді салыстыра зерттеу

Қазақ

Ағылшын

Абулхайрова Р.Қ

2

Орымбай Қымбат

Стихия женской души (По творчеству А.Ахматовой)

11а

Қазақ

Орыс әдебиеті

Авезова Р.Е

3

Нуриева Назлы

Вектордың қасиеттерін пайдаланып есептер шығару

11а

Қазақ

Математика

Джорабекова Б.К

4

Нуриева Мадина

The protection of Environment

10б

Орыс

Ағылшын тілі

Сырлыбаева С.Б

       Оқушылардың аудандық «Дарын» ғылыми зерттеу жобалар байқауының қорытындысы:

  • ағылшын тілі секциясы бойынша 9 сынып оқушысы Кенгесбаева Асемгүл 1 орын, жетекшісі Абулқайрова Р. Қ.
  • математика секциясы бойынша 2 орын, 11 сынып оқушысы Нуриева Назлы, жетекшісі Жорабекова Б. К.
  • орыс әдебиеті секциясы бойынша 11 сынып оқушысы Орымбай Қымбат 3 орын, жетекшісі Авезова Р. Е.
  • ағылшын тілі секциясы бойынша 11 сынып оқушысы Нуриева Мадина мақтау қағазына, жетекшісі Сырлыбаева С. Б.

Ғылыми жетекшісі Абулқайрова Райханның 9 «Ә» сынып оқушысы Кенгесбаева Асемгүл «ағылшын тілі» секциясы бойынша аудандық байқауда І орынғы ие болып, байқаудың ІІ облыстық кезеңіне жолдама алып, Талдықорған қаласындағы облыстық кезеңіне барып өз зерттеу жобасын қорғап келді.

«КҒА» оқушылардың зерттеу жұмыстарының мектепішілік іріктеу жарысы 2013 жылғы қазанның 24 күні ұйымдастырылып аудандық кезеңге 10 зерттеу жоба іріктеліп алынып жолдама алды.  

Оқушының аты - жөні

Тақырып

Секция

Сынып

Оқыту тілі

Ғылыми жетекшісі

1

Ергалиева Айнұр

Квадрат теңдеулерді пайдаланып, математикалық есептерді шығару

Математика

9

Қазақ

Джорабекова Б.К

2

Орымбай Қымбат

М.Мақатаев   өлеңдеріндегі психологизм

Қазақ әдебиеті

11

Қазақ

Қозбақова А.У

3

Сапарәлі Бекжан

Ауызша есептеу тәсілдері

Математика

8

Қазақ

Джорабекова Б.К

4

Бугутбаева Қарлыға

Сұрапыл соғыстағы нәзік жандылар

Қоғамдық ғылымдар және тарих

9

Қазақ

Айтбай Ф.Қ

5

Нуриева Руфина

Подвиг Алии бессмертный

Қоғамдық ғылымдар және тарих

8

Орыс

Мадетова Х.С

6

Жолдасбайева Майра

Қазақстан жеріндегі сәулет өнері

этнопедагогика

8

Қазақ

Орынбаева Г.Т

7

Айтжанов Мейірбек

Квадрат теңдеулерді шешу жолдарының 10 тәсілі

Математика

9

Қазақ

Джорабекова Б.К

8

Ильясова Малика

Ертедегі қазақтың халық медицинасы және ем үшін қолданған элементтері мен қосылыстары

Химия

9

Қазақ

Азимбаева Г. Т.

9

Садаева Ирада               Есенгелдиев Азиз

Химиеские загрязнение, окружающей среды

Химия

10

Орыс

Алиева Л. М.

10

Нағымбаева Тоғжан

Бесіктің заманаиуи моделі

Тарих

9

Қазақ

Орымбаева Г. Т.

      Оқушылардың аудандық «КҒА» ғылыми зерттеу жобалар байқауының қорытындысы:

  • химия секциясы бойынша 9 сынып оқушысы Ильяс Малика 1 орын, жетекшісі Азимбаева Г. Т.
  • қолданбалы математика секциясы бойынша 11 сынып оқушысы Ергалиева Айнұр 2 орын, 8 сынып оқушысы Сапарали Бекжан мақтау қағазына, жетекшісі Джорабекова З. К.
  • химия секциясы бойынша 10 сынып оқушылары Садаев Ирада мне Есенгелдиев Азиз 2 орын, жетекшісі Алиева Л. М.
  • этнопедагогика секциясы бойынша 8 сынып оқушысы Жолдасбаева Майра 2 орын, жетекшісі Орымбаева Г. Т.
  • физика секциясы бойынша 11 сынып оқушысы Ахбаева Айгерім 2 орын, жетекшісі Надирова А. Т.
  • қазақ әдебиеті секциясы бойынша 11 сынып оқушысы Орымбай Қымбат мақтау қағазына, жетекшісі Қозбакова А. У.
  • математика секциясы бойынша 9 сынып оқушысы Айтжанов Мейірбек мақтау қағазы, жетекшісі Джорабекова З. К.

      Ғылыми жетекшісі Азимбаева Гулмираның 9 «А» сынып оқушысы Ильяс Малика «химия» секциясы бойынша аудандық байқауда І орынғы ие болып, байқаудың ІІ облыстық кезеңіне жолдама алды. Талдықорған қаласында ұйымдастырылған облыстық кезеңге барып өз зерттеу жобасын қорғап келді.

      Алматы қаласындағы Тұран университетінің ұйымдастырған «Turan-junior – 2014» ең үздік ғылыми жұмыстарға 11 жоба қатысты, қорытындысы бойынша:

  • 9 сынып оқушысы Айтжанов Мейірбек математика-информатика секциясы бойынша І орын иеленіп, колледжде оқуға 1 жылға жеңілдік алды. Жетекшісі математика пән мұғалімі Джорабекова Б. К. Мақтаң қағазымен марапатталды.
  • 11 сынып оқушысы Нуриева Назлы мақтау қағазымен марапатталды.
  • 8 сынып оқушысы Бабаниязова Нагима мақтау қағазымен марапатталды.
  • 9 сынып оқушысы Бугутбаева Қарлыға мақтау қағазымен марапатталды.
  • 9 сынып оқушысы Нағымбаева Тоғжан мақтау қағазымен марапатталды.

Мектеп оқушылар түрлі интеллектуальдық ойындар, шығармашылық байқаулар мен түрлі әдеби оқуларға белсенді қатысып сертификаттар мен мақтау қағаздарын алды.

  • «Ақбота» сайысына 39 оқушы қатысып барлығына қатысқаны үшін сертификат берілді.
  • «Британский бульдог» ағылшын тілі бойынша сайысқа 9 оқушы қатысты.
  • «Русский медвеженок» орыс тілі пәні бойынша сайысына 18 оқушы қатыстырылды.
  • «Золотое руно» сайысына 44 оқушы қатысты.
  • «Кенгуру-лингвист» сайысына 10 оқушы қатысты.
  • «Кенгуру-математик» сайысына 17 оқушы қатыстырылды.
  • «Эрудит» зияткерлік сайысына 11 сынып оқушыларынан 4 оқушы қатысып, мақтау қағазымен марапатталды.

Аудандық «Жарқын болашақ» қазақ тілі олимпиадасына оқушы дайындаған үшін Сатыпалдиева Г. К. Оқушысы Садаева Ирада, Нұрбекова Г. О. әнші-биші оқушылары Сатай Раушан және Алиева Аделя оқушылары мақтау қағазымен марапатталды.

Аудандық жалпы білім беретін пәндер олимпиадасына қатысып ағылшын тілі пәні бойынша ІІ дәрежелі дипломмен Нуриева Мадина, тарих пәнінен Тайбағаров Айдос ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.


           2009 – 2010, 2010 – 2011 , 2011 – 2012 және 2012 – 2013 оқу жылы салыстырмалы «Олимпиада» нәтижелері.

2009 – 2010

2010 – 2011

2011 – 2012

2012 – 2013

Танабаева Н.(орыс т) мұғ: Авезова Р.Е.

  1. 1.Кубышкина Д. (химия) 3-орын.Жетекшісі: Алиева Л.
  2. 2.Танабаева Н. 2- орын. Жетекшісі: Авезова Р.Е.
  3. 3.Ескабулова С. (Биология) 3 – орын.

Жетекшісі: Бөксебаева А.

  1. 1.Ерғалиева М. (Ағылшын) 2 – орын.

Жетекшісі: Сырлыбаева С.

  1. 2.Есенгельдиева А. (Биология) 3 – орын.

Жетекшісі: Алиева Л.

  1. 1.Бугутбаева М 3 – орын.

Жетекшісі: Жексембаева Б.

  1. 2.Нуриева Н. 2 – орын.

Жетекшісі: Сатыпалдиева Г.

 

3 жылдық олимпиада көрсеткіші

Жылдар

Аудандық

олимпиада

 

облыстық

 

 

 

I

II

III

II

III

грамота

2011 – 2012

0

1

1

 

 

0

2012 – 2013

0

2

0

0

 

 

2013 – 2014

0

1

1

0

 

 

 

«Жас қаламгер - 2013» шығармашылық байқауы

Жетекшісі

Оқушысы

1

Шапавалова С.П.

Аудандық «Жас қаламгер - 2013» шығармашылық байқауында «Жас дарын» номинациясы бойынша Я.Махмудова 3 – орын.

2

Калиева Г.А.

Аудандық «Жас қаламгер - 2013» шығармашылық байқауында Г.Сапарова 3 – орын.                                                                              


     © Барлық құқықтары қорғалған. Алматы облыстық білім берудегі жаңа ақпараттық технологиялар орталығы, 2011 ж.